نگارنده ی این سطور : علیرضا بدیع

۱ - سلام 

۲ - بلاخره پس از مدتان که در مثنوی تشکیل شورای شعر نیشابور تاخیر شد ، کانون هنر به سرپرستی استاد احمد بیان به تشکیل این شورا همت گمارد .

اعضای مجمع عمومی پس از رای گیری افراد ذیل را به مدت یک سال به سمت اعضای شورای شعر شهرستان نیشابور انتخاب نمودند :

خدابخش صفادل ، عباس کرخی ، محمد پروانه محولاتی ، جلال بتویی ، مرتضی آخرتی ، قاسم رضادوست و علیرضا بدیع ؛ آقای محمدابراهیم لگزیان نیز به عنوان دبیر شورا معرفی گردیدند .

امید که این شورا بتواند در روند  شعر شهرستان  گام بردارد .

به زودی و در همین وبلاگ ، سیاست های شورا به منظور پیشبرد ادبیات شهرستان را به اطلاع سایرین خواهم رساند .

 

۳ - باز هم زمانه دسته گلی  به آب داد . امروز صبح خبری ناگوار تاریک مان کرد . درگذشت ناگهانی فرزند رشید شاعر هم روزگارمان جناب استاد محمود اکرامی فر را به اهل بیت شهر تسلیت عرض می کنیم . این رودخانه زود بود محو دریا شود . 

 

۴ - در گوشه و کنار به چشم می خورد که حاسدانی با استفاده از فضای مجازی  و کمین گرفتن در پشت نقاب ، سعی دارند ته مانده های رکیک دل شان را ابراز کنند . به این کژفهمان از همین جا می گویم که بزرگانی چونان کرخی ها و آخرتی ها و لگزیان ها و ... به حرف پشیزهایی چونان شما تره هم خرد نمی کنند ؛ پس بی خود زور نزنید . شعر نیشابور شکر خدا راه خویش را یافته ست و بی شک دهه ی پیش رو شاعران بزرگی را به خود  خواهد دید .

در همین راستا  بد نیست آخرین اخبار ادبی شهرستان را به اطلاع شما نیز برسانم  :

برگزاری شب شعر « یک پلک تماشا » در سالن آمفی تئاتر اداره ی فرهنگ و ارشاد نیشابور با حضور نویسنده ی نام آشنای روزگارمان استاد محمود دولت آبادی فرصتی دست داد تا بزرگان ادب شهرستان را باری دیگر زیارت کنیم .

لازم به ذکر است که برنامه با استقبال بسیاری از اهالی ادب مواجه شد و از معدود شب شعرهایی بود که تعدادی سرپا ایستاده ، شعر عزیزان را استنشاق می کردند .

طی هفته ی گذشته جشنواره ی شعر کویردر یزد  برگزار شد که از نیشابور خدابخش صفادل ، زهرا باقری و پریسا مقصودی دعوت داشتند .

 لازم به ذکر است که پرسیا مقصودی  از یزد به منظور شرکت در کنگره ی دفاع مقدس کودک و نوجوان ، عازم کرمانشاه گشت که متاسفانه در این جشنواره  موفق به کسب رتبه نشد ،  اما ... 

اما از آن جا که نمی شود جایی کنگره و یا جشنواره ای برگزار شود و نیشابوریان افتخاری نصیب شان نشود ، رتبه ی دوم این کنگره نصیب دیگر شاعر نیشابوری  خانم عصمت اسلامی شد .

 

هفتمین جشنواره ملی شعر کوثرنیز طی روزهای سوم و چهارم همین ماه در سمنان برگزار شد . حضور اساتیدی همچون محمدعلی بهمنی ، محمد جواد محبت ، علی موسوی گرمارودی ، محمد سلمانی و ... در کنار شعران جوان کشور مانند : امیر مرزبان ، محمدجواد آسمان ، عباس محمدی ، امیر اکبرزاده ، مهدی رحیمی ، خدیجه رحیمی ، مهدی اشرفی ، علیرضا اطلاقی ، غزل آزادمقدم ،محمد کاشی ، فریبرز عرب عامری ، علیرضا خجو و ... فضایی شاعرانه را به همراه داشت . نشست های شبانه یا به قول امیر مرزبان نیمه شبانه در فضای شاداب مجتمع فرهنگیان شهمیرزاد لحظاتی به یادماندنی را با خود داشت .

 در پایان این مراسم در بخش آزاد این جانب ( علیرضا بدیع ) تنها نیشابوری حاضر در جشنواره ! موفق به کسب رتبه ی اول شدم .

آقایان مهدی رحیمی ( بخش ویژه ) ، مهدی اشرفی ( بخش رسول اکرم ) و علیرضا اطلاقی ( بخش حضرت فاطمه زهرا ) نیز موفق به کسب عناوین نخست شدند .

 

مجموعه ی شعر مصطفی ارشادنیا ( فریاد نیشابوری ) با عنوان « سکوت پاسخ من نیست » روانه ی بازار شد .

منتظر انتشار سومین مجموعه ی شعر زهرا باقری نیز باشید با نام « رگه های زیتونی عقیق » .

خبر بسیار است اما مجال اندک .

تا بهانه ای دیگر ...

/ 19 نظر / 50 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مريم حقيقت

سلام باز هم/حرفی نیست فقط.... تقدیم با ...جنازه... فریاد می شوی؟یا علی

وبگرد

با تقدیم سلام و احترام نیشابورلینک، وب گاهی است که برای گردآوری فهرست وب سایت ها و وبلاگ های نیشابوری راه اندازی شده است. بدینوسیله خواهشمند است آدرس عزیزان شاعر و ادیب نیشابوری که بر روی وب، وب سایت یا وبلاگی دارند را معرفی نمایید تا به فهرست مذکور اضافه گردد با سپاس فراوان وبگرد

غزل

سلام مهمونی دعوتين منتظرم

ققنوس شرق

زکــــــوی یار می آیـــد نســــیم باد نوروزی از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی در واپسین روزهای سال 1385 خورشیدی، در آستانه تولد دوباره طبیعت و شور زندگی، با آرزوی شادمانه ترین و شورانگیزترین لحظه ها برای شما، «ققنوس شرق»، مفتخر است شما را به بازدید از «ابرشهر: تارنگار اطلاع رسانی نیشابور» دعوت نماید. (آرشیو موضوعی ابرشهر: فهرستی پیونددار از موضوعات مقالات و مطالب مرتبط با نیشابور)، (پیوندهای ابرشهر: فهرستی پیونددار از وبگاه ها و وب نوشت های نیشابوری، برای دسترسی به فهرست کامل تر وب سایت ها و وبلاگ های نیشابوری به Neyshabur Link (راهنمای وب نیشابور) مراجعه فرمایید. آدرس: http://neyshaburlink.blogfa.com) (Neyshabur Link Board ابرشهر: پیوند صفحات انگلیسی زبان مرتبط با حوزه ی موضوعی و مفهومی نیشابور) فهرست مقالات نیشابور یا ABARDEX) Abarshahr Blog Index): با فهرست 118 مقاله درباره نیشابور، بر آن است با اتکا به همراهی و نظرات سازنده شما، گام های بعدی را در حوزه ی نیشابورشناسی، با کیفیتی شایسته تر، بردارد. آدرس: http://abardex.blogfa.com نوروز مبارک پیروز و پاینده باشید

حبيب

سلام . نه ياد مي كني از ما نه مي روي از ياد ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!! خوندمت و بهره مند شدم . زنده باشي

اواره

سلام به دوست عزيز من ۱۸ سالمه و يه شاعر نيشابوری هستم خوشحال ميشم به وبلاگم سر بزنيد

ع

اهل نيشابور هستم ولی به خاطر در خواب بودن مسولين شهر . شهری که مهد تمدن بشری است شهر علم و ادب و فرهنگ . از اين شهر هجرت کردم حدود ۱۰ سال است و جه ناملايمات که از فرهنگ و ارشاد و... در اين شهر نچشيدم اکنون ساکن شيراز هستم و دلم برای شهرم . ديار شاعران عارفان وسخندانان بی ادعا می تپد

جواد لگزيان

سلام سودای پرواز ادبيات در خدمت طبقه کارگر www.lagzian.blogfa.com منتظر شما هستم