دوستان سلام ...

هفته ای که گذشت هفتاد روز پر مشغله با خود داشت ... هم به لحاظ فيزيکی و هم به لحاظ روانی ... جشنواره ها هم که يکی پس از ديگری برگزار می شوند و فرصت خوبی ست برای دوست يابی و کسانی که حواشی را بيش از متن اين کنگره ها دوست دارند .

جشنواره ی شعر کوثر در دامغان و کنگره ی شعر مادر در ملاير برگزار شد . به زودی هم شب شعری در فردوس و کنگره ی دفاع مقدس در طهران و ميلاد سرخ در تبريز برگزار می شود .

گذشته از بحث جشنواره ها که هماره داغ است ، می رسيم به تازه های نشر و کتاب .

در هفته ای که گذشت ۳ مجموعه شعر از ۳ عزيز به دستم رسيد .

۱ـ مجموعه شعر « اولين صحنه ای که يادم نيست » از علی ثابت قدم .که در ۶۴ صفحه / توسط انتشارات چهارباغ و با قيمت۱۲۰۰ تومان روانه ی بازار شده ست . دوستان نيشابوری اين مجموعه را می توانند از دفتر انجمن شعر جوان نيشابور واقع در اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی خريداری کنند .

۲- مجموعه شعر « پروانه های روسری ات را به من بده » اثر طبع « حميد عرب عامری » شاعر خوب شاهرودی است که در حاشيه ی جشنواره ی دامغان نصيب مان شد . اين مجموعه توسط انتشارات گلبانگ شرق و با قيمت مطبوع ۷۰۰ تومان روانه ی بازار شده ست .

لازم به ذکر است که حميد خان پيش از اين مجموعه ی « ترنم مردی که عاشق است » را نيز به دوستدارانش اهدا کرده است .

۳- مجموعه شعر « حتی اگر پرنده ترين باشم » اثر مريم مهرآذر و سعيد قربانيان ـ زوج قوچانی ـ ست که توسط انتشارات نشر سنبله و با تيراژ ۳۰۰۰ و با قيمت ۱۰۰۰ تومان روانه ی بازار شده ست .

 دوستانی که مايل به داشتن هر يک از کتب مذکور هستند می توانند توسط کامنت بنده را مطلع سازند .

راستش دقايقی ست در مجموعه شعر فصل های خالی از کبوتر دارم در پی غزلی می گردم اما می بينم هر يک را بار ها خوانده ايم . بحث قند مکرر و اين گونه تعارفات به جای خود اما باور بفرماييد اگر آدم هر روز چلو کباب هم که بخورد بلاخره سير می شود ... پس فعلن صماق می مکيم تا بلکه غزاله ای غزلی جديد به دست مان برساند !

با يک رباعی شما را به خداوندگار تحتها والانهار می سپاريم :

 

آميزه ای از گل و کبوتر هستی

غم های مرا هميشه از بر هستی

می سوزی و هيچ خم به ابرويت نيست

جرمت فقط اين است که مادر هستی

     

                                      « استاد عباس کرخی »

/ 5 نظر / 30 بازدید
سیامک

سلام دوست من !‌ ...خوبيد ؟!... ممنونم از معرفی کتابها ....شاد باشيد و برقرار

میم.

دوست عزیزم. سلام و احترام. یه لطفی دارید در نوشته هاتون که ازش لذت می برم . بی دریغید . هم ممنونم و هم خوشحال . امیدورام بیشتر باشید میم.

انار خاتون

سلام.....ديروز نيشابور بودم ....شهر قشنگی داريد....مثل نوشته هاتون....جاری باشی و پايدار

سودابه مهیجی

سلام...خوب هستيد؟ من کتاب حميد عرب عامری رو ميخوام بايد چيکار کنم؟...من در کنگره ی دامغان بودم اما خبر دار نشدم که اقای عرب عامری به بچه ها کتاب داده...حالا شما ميتونيد کمکم کنيد؟....

علیرضا بدیع

سلام عزيزانم ... اميدوارم خوب باشيد اگر چه ما نيس ...